Formy spędzania wolnego czasu

Łuk Mużakowa, Trasa geoturystyczna, Park Mużakowski, Nysa Łużycka, okoliczne lasy i jeziora – dają ogromne pole dla aktywnych form spędzania wolnego czasu.


ROWER

– to najlepszy pomysł na zwiedzanie okolicznych atrakcji z uwagi na rozległość terenu.

Nieopodal naszej agroturystyki zaczynają się drogi pieszo-rowerowe w Parku Mużakowskim – niedaleko również na Geościeżkę. Pobliskie szlaki znajdziecie Państwo w dziale mapy i plany – oraz – w aplikacjach endomondo i traseo oraz openstreetmap.

bicyclePrzewodnictwo rowerowe

Grupom turystów polecamy ofertę przewodnictwa rowerowego – lokalna grupa sympatycznych
pasjonatów „rowerowania” – zajmuje się taką formą przewodnictwa:


SPŁYWY KAJAKOWE

Nysa Łużycka zachęca do organizowania spływów kajakowych i pontonowych

Bardzo urokliwy i polecany przez nas jest odcinek Nysy Łużyckiej

(Bucze > Przewóz > Przesieka > Rezerwat nad młyńską strugą > Łęknica > Żarki Wielkie)


NORDIC WALKING

Mimo, iż nie ma tu tras dedykowanych stricte dla sympatyków nordic walking – to jednak utwardzone, przygotowane ścieżki piesze na Trasie geoturystycznej i w Parku Mużakowskim – wraz ze wspaniałymi osiami widokowymi – są idealnym i bezpiecznym sposobem – na spędzanie czasu również w takiej formie.


GRZYBOBRANIE

Lubuskie jest najbardziej zalesionym województwem w Polsce, okoliczne lasy obfitują w grzyby i jagody. Okres przełomu września i października jest najlepszym momentem dla miłośników grzybobrania. Z przyjemnością wskażemy naszym Gościom – sprawdzone lasy, w których można znaleźć grzyby.


WĘDKARSTWO

Wędkarze znajdą w naszym sąsiedztwie dobre warunki do wędkowania, wiele miejsc w których można znaleźć się z daleka od całego zgiełku cywilizacji gwarantuje Państwu Nysa Łużycka. Łowić można również w Parku Mużakowskim.

W Łęknicy znajduje się sklep wędkarski i wiele stanowisk z akcesoriami wędkarskimi na lokalnym bazarze.

Zapraszamy również wędkarzy


SPACERY, ZWIEDZANIE, WYCIECZKI PIESZE

Park Mużakowski i Geościeżka, jak również Rezerwat nad Młyńską Strugą – zachwycą również sympatyków rodzinnych spacerów. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zwiedzaniem z przewodnikiem – takie usługi również są tu oferowane przez stowarzyszenie certyfikowanych Przewodników Mużakowskich (jest to oferta kierowana głównie do grup – jednak w zależności od sezonu – można dołączyć lub stworzyć większą grupę z osób zainteresowanych).


źródła i fotografie: lubuskie.pl / leknica.pl / lukmuzakowa.com.pl